Co nedávat pejskovi (nejen) na Vánoce

Vánoce

Vánoční svátky jsou nejkrásnější období v každém roce. Pokud máme v rodině čtyřnohého kamaráda, tak chceme, aby se cítil co nejvíc spokojeně a měl radost ze všech těch dárků, co dostane pod stromeček. Měli bychom ale vědět, že ne všechno co vypadá lákavě, je i vhodné pro pejsky.

Proto vám přinášíme stručný přehled toho, co by se psům dávat nemělo (a ne jen na Vánoce):

Cukroví - každý ho bude mít doma hodně a pohled na hladové psí oči nenechá nikoho jen tak. Určitě se nic nestane, pokud pejskovi dáme jednu sušenku ráno při snídani, ale neměli bychom to přehánět. Cukroví obsahuje velké množství tuku a dalších přísad nevhodných pro psí žaludek. Věříme, že žádný páníček nechce riskovat potenciální problémy svého mazlíka. V neposlední řadě se taky do různého cukroví přidává alkohol, což je samozřejmě nevhodné pro jakékoliv zvíře.

Čokoládové figurky a čokoláda obecně - (ne)vhodnost pro psy je prakticky stejná, jako v předchozím případě. Kromě toho je ještě nutné počítat s velmi vyvinutým psím čuchem, proto nenechávejte tyto dobroty na dobře dostupných místech. Co kdyby pejsek spolknul i obal?

Kosti - nikdy nedávejte pejskovi rybí kosti. Jsou malé a ostré a mohou mu způsobit velké potíže.

Tento krátký seznam určitě není kompletním rádcem, čeho všeho se vyvarovat. Pokud si nejste něčím jisti, vždy je dobré vyhledat veterináře a poradit se s ním.

e-max.it: your social media marketing partner